شنبه, ۵ خرداد ۱۴۰۳ /
1069
۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۸

اخبار سیاسی ۲۷دی؛ تمرین مشترک دریایی ایران و پاکستان/وضعیت پرونده دزدی فرش از سعدآباد

«تمرین مشترک نیروی دریایی ارتش ایران و پاکستان»، «انهدام مقرهای جاسوسی و تروریستی توسط سپاه» و «پرونده دزدی فرش‌های سعدآباد» از موضوعات مهم خبری بیست و هفتم دی‌ماه ۱۴۰۲ حوزه سیاست بود که می‌توانید در گزارش زیر مشروح آنها را بخوانید.اخبار سیاسی ۲۷دی؛ تمرین مشترک دریایی ایران و پاکستان/وضعیت پرونده دزدی فرش از سعدآباد

به گزارش ایسنا، صبح امروز تمرین مشترک نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، با مشارکت ناوهای موشک‌انداز و شناورهای رزمی نیروی دریایی دو کشور، در تنگه هرمز و خلیج فارس برگزار شد.

ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی پاکستان که به مدت ۳ روز، با هدف افزایش سطح تعاملات آموزشی و ارتقاء مراودات نظامی و همچنین دیدار فرماندهان پاکستانی با مقامات نیروی دریایی ارتش به استعداد دو ناو رزمی آموزشی، در منطقه یکم امامت نداجا بندرعباس پهلوگیری کرده بود، همزمان با خروج از بندرعباس، با مشارکت ناوهای موشک‌انداز و شناورهای رزمی و یک فروند بالگرد SH نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اقدام به برگزاری تمرین مشترک دریایی، در محدوده آب‌های تنگه هرمز و خلیج فارس کردند.

در این تمرین رزمی آموزشی، مانورهای تاکتیکی دریایی، عملیات چک مدارات ارتباطی و مخابراتی، تمرین روش ارسال و دریافت پیام در مواقع اضطرار در دریا، تشکیل صورت بندی های تاکتیکی و تمرین مخابره با پرچم و سیگنال ها در دریا، توسط افسران و درجه داران جوان دو نیرو به اجرا درآمد.

****

در جلسه امروز هیات وزیران سید ابراهیم رئیسی با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای ناامن جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران، از همه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی که مخلصانه، مجاهدانه و بی‌نام و نشان برای تامین و حفظ امنیت کشور شبانه‌روز تلاش می‌کنند، تقدیر کرد.

در حاشیه همین جلسه وزیر دفاع درباره حملات اخیر به مواضع تروریست‌ها در اطراف مرزهای ایران، تاکید کرد که ما در دفاع از منافع ملی و مردم خود محدودیتی قائل نیستیم،  برای ما فرقی نمی‌کند، از هر ناحیه‌ای بخواهند جمهوری اسلامی را تهدید کنند ما عکس‌العمل نشان می‌دهیم و حتماً این عکس‌العمل متناسب و قاطعانه و سخت خواهد بود.

امیر محمدرضا آشتیانی همچنین درباره ساخت نسل جدید موشک‌های هایپرسونیک، تاکید کرد: ما انواع موشک‌ها را چه کروز و چه بالستیک، همه را در اختیار داریم و تلاش می‌کنیم سطح فناوری‌ها در این حوزه را ارتقاء دهیم. حتما این موشک‌ها در دستور کار ماست و نتایج خوبی هم به دست آوردیم که در آینده اعلام می‌کنیم.

 سخنگوی دولت  هم در جمع خبرنگاران از مصوبه هیات وزیران برای نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای یا بازنشستگی بین صندوقهای مختلف بازنشستگی با هدف امکان تجمیع سوابق بیمه‌ای، انتقال سوابق و امکان دریافت مستمری جمع خبر داد.

علی بهادری جهرمی همچنین با اشاره به تاکید دولت بر افزایش میانگین ۱۸ یا ۲۰ درصد حقوق، افزود:از مجلس خواهش می‌کنم کمک و همراهی کنند که پیشنهاد دولت برای افزایش میانگین حقوق در لایحه بودجه تصویب شود تا شرمنده حداقل‌بگیرها نباشیم و بتوانیم به سمت عدالت در پرداخت‌ها حرکت کنیم.

اقدامات ایران در پی شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی، از جمله سوالات خبرنگارن از معاون حقوقی رئیس جمهور بود که محمد دهقان در پاسخ گفت: به محض شکایت آفریقای جنوبی ما هیات تشکیل دادیم و دوستان درحال تهیه متنی برای ورود ثالث هستند و ما هم به زودی اقدام می‌کنیم و در دیوان بین‌المللی دادگستری به عنوان وارد ثالث شکایت خومان را علیه رژیم صهیونیستی مطرح خواهیم کرد.

وی همچنین درباره شکایت از ترامپ به دلیل نقش در ترور سردار سلیمانی گفت: علیه دولت آمریکا شکایت تهیه کرده‌ایم و الان به دولت آمریکا اخطار داده‌ایم و در پایان فروردین ۱۴۰۳ شکایتمان را در دیوان بین‌المللی دادگستری علیه دولت آمریکا به ثبت می‌رسانیم و موضوع را تعقیب می‌کنیم.

دهقان در پاسخ به این سوال که در مورد علی کریمی و اقداماتی که علیه امنیت ملی انجام داده آیا کاری صورت گرفته است یا خیر، اظهار کرد: افرادی که از کشور رفته‌اندتابع ایران هستند. هر فردی چه تبعه ایران چه غیرتبعه ایران علیه امنیت ملی کشور اقدامی انجام دهد تحت پیگرد قرار می‌گیرد. این اقدامات به موقع توسط دستگاه‌های ذیربط انجام خواهد شد.

در گوشه ای دیگر از حیاط دولت در حاشیه جلسه امروز هیات وزیران نیز، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سیاست‌های جدید کمک معیشتی و تشویقی دولت برای تاثیر بر قیمت‌ها خبر داد و گفت: یارانه نقدی تحت هیچ شرایطی قطع نمی‌شود و مطابق ارقامی که به تصویب رسید، ادامه می‌یابد.

گزارش کامل ایسنا از گفت‌وگوهای خبرنگاران با اعضای هیات وزیران در حاشیه جلسه هیات دولت را نیز می توانید در این لینک دنبال کنید.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت  هم از ارسال پرونده دزدی فرش‌های سعدآباد به دادگاه ویژه روحانیت خبر داد.

سپهر خلجی با اشاره به اینکه پرونده سرقت از کاخ سعدآباد با بیش از ۴۸ تخته فرش که بعضا مربوط به دوره قاجار است و قابل قیمت‌گذاری نیست در دولت گذشته اتفاق افتاد، افزود: این موضوع توسط معاونت حقوقی دولت سیزدهم پیگیری شد که در جمع‌بندی نهایی به ۱۰ نفر مظنون از مقامات دولت قبل رسیدند. پرونده‌ای تشکیل شد و با توجه به اینکه مظنون اصلی شرایط خاصی داشت، پرونده، سال گذشته به دادگاه ویژه روحانیت ارسال شد. این پرونده در حال بررسی است و منتظر نتیجه آن هستیم.

****

بنابر اعلام روابط عمومی قرارگاه قدس جنوب شرق، در پی رصد و  اشراف اطلاعاتی رزمندگان قرارگاه قدس در منطقه جنوب شرق، تیمی کاملا مجهز از عناصر گروهک تروریستی جیش الظلم در منطقه عمومی راسک (روستای کستک) محدوده سد پیشین، طی عملیاتی شناسایی و مورد حمله نیروهای مرزبانی قرار گرفت که در نتیجه یک نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسیده و سایر اعضای تیم متواری شدند که بلافاصله توسط نیروهای سپاه و مرزبانی تحت تعقیب و محاصره قرار گرفتند و اقدام برای انهدام کامل این تیم در حال انجام است.

همچنین در پی انهدام مقرهای جاسوسی از سوی سپاه، آیت‌الله احمد جنتی در جلسه امروز شورای نگهبان اظهار کرد: عملیات هوشمندانه و مقتدرانه اخیر موشکی سپاه علیه نیروهای تروریستی در منطقه که بخشی از پاسخ جمهوری اسلامی ایران به شرارت‌های دشمنان علیه ملت ایران است، بار دیگر نشان داد که اقتدار جمهوری اسلامی ایران همه‌جانبه و متکی بر باورهای الهی است.

در همین ارتباط ابراهیم عزیزی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سپاه پاسداران با عملیات موشکی صادق‌الوعد بودن خود و نیروهای مسلح را نشان داد، گفت: این عملیات نشان داد که ایران اسلامی برای تامین امنیت خود هیچ کوتاهی و مسامحه‌ای نمی‌کند و خط قرمز ما امنیت است.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir
منبع خبر «» است و اخبار سیاسی ایران از رسانه‌های خبری در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 1069 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09352222675  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه اخبار سیاسی ایران از رسانه‌های خبری مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
ایلنا 7 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 8 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 8 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 9 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 9 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 10 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 11 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 11 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 12 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 12 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 13 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 14 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 14 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]
ایلنا 23 دقيقه پيش [ 0 بازدید ]

نظرات و تجربیات شما